.

.

رئيس اداره تبليغات اسلامي گرمي گفت:بمناسبت سالروز شهادت امام جعفرصادق ع ، در شهرهاي گرمي و انگوت، دستجات عزاداري به اجراي مراسم تعزيه خواهند پرداخت.

حجةالسلام سيد جعفر موسوي افزود:اين حركت خودجوش هيئات مذهبي بمنظور احترام به جايگاه رفيع صادق آل محمد ص در دنياي اسلام صورت خواهد گرفت.
وي اضافه كرد: در برخي از مساجد و حسينيه هاي محلات و روستاها نيز برنامه هاي معنوي سخنراني و تعزيه با حضور عالمان دين منطقه برگزار خواهد شد. شایان ذکر است به همین مناسبت جلسه هماهنگی برگزاری این مراسم در شهر انگوت تشکیل و مسیرهای عزاداری انتخاب گردید.

 
 
 
 
                                                      
شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي با صدور بيانيه‌اي ضمن گراميداشت «هفته دفاع مقدس» و تبريك و تهنيت اين ايام خجسته و مبارك به محضر مقام معظم رهبري «مدظله‌العالي»، مردم شريف و شهيدپرور ايران اسلامي و به‌خصوص خانواد‌ه‌هاي معظم و معزّز شهدا، ايثارگران، جانبازان، مفقودان و آزادگان سرافراز ميهن اسلامي به‌ويژه غيورمردان دلير جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل، هشت سال دفاع مقدس را برگ زريني بر تارك درخشان پرفراز و نشيب انقلاب اسلامي دانست. 
ادامه مطلب |  

فرماندار گرمي گفت :زمان تدريس و تفهيم با گچ و تخته سياه سپري شده و معلمان و مربيان بايد خود را به علوم روز و فن آوريهاي نوين تعليم و تربيت تجهيز نمايند.

عزيز صحرايي روز چهار شنبه در جلسه شوراي آموزش وپرورش گرمي گفت: معلمان بايد با بكارگيري متد نوين تدريس و استفاده از ابزار و معلومات روز، پاسخگوي اشتياق و عطش يادگيري دانش آموزان باشند.
وي با اشاره به اينكه ميانگين قبولي خرداد مقاطع مختلف تحصيلي گرمي از ميانگين استاني بالاتر است ،از تلاشهاي مربيان و معلمان اين منطقه در اين راستا قدرداني كرد و اظهار اميدواري نمود سال تحصيلي جديد، براي فرهنگيان و دانش آموزان،سرشار از كاميابي و موفقيت باشد.
وي با تاكيد بر برگزاري جشن آغاز سال تحصيلي با حضور مسئولان محلي در مدارس متعدد گرمي گفت: با حضور اعضاي شوراي آموزش و پرورش گرمي، بصورت سرزده از مجتمع هاي آموزشي اين شهرستان بازديد خواهد كرد.

 

 

در محافل می گویند بحث شهرستان شدن انگوت بار دیگر در سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی به استان کلید خورده و گویا مورد تصویب هم قرار گرفته که باید در هیات وزیران هم مصوب شود.امیدواریم این آرزو و رویای مردم منطقه به همت دولت عدالت محورمحقق شود.

 

1390/06/29 - 15:20سرهنگ خوشبخت مدير كل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان اردبيل گفت: دفاع مقدس به قول امام خميني (ره) مايه رحمت براي ملت ايران بوده و چگونه زيستن و چگونه مردن را به همه ما آموخت.

ادامه مطلب |  

1390/06/29 - 21:44فرماندار گرمي مغان گفت: بركات سفر چهارم هيات دولت موجب توسعه و عمران اين شهرستان مرزي خواهد شد.

عزيز صحرايي روز سه شنبه در جلسه شوراي اداري گرمي با اشاره به بازديد چهار وزير از اين شهرستان در جريان سفر رييس جمهوري افزود: اين سفر در مقايسه با سفرهاي قبلي هيات دولت به دليل حضور رييس جمهوري و چهار وزير در منطقه از اهميت و ثمرات بالايي برخوردار بود.
وي استقرار گروه اكتشاف نفت در گرمي ، اخذ دستور گاز رساني به كارخانه توليد شيرآلات صنعتي و بهداشتي قهرمان و اخذ دستور تسريع و تكميل گازرساني به بخش موران را از بركات حضور وزير نفت در گرمي دانست و از تلاش هاي نماينده گرمي در دعوت از اين وزير تجليل كرد.
وي همچنين از صدور دستور اجراي شبكه پاياب سدهاي در حال احداث عمارت ، كلاسر و اختصاص اعتبار به مرمت و بازسازي جاده مواصلاتي بخش موران به شهر گرمي از سوي هيات دولت در سفر چهارم خبرداد.
وي با اشاره به اهميت هفته دفاع مقدس و لزوم ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه خواستار تزيين سردر ادارات و معابر عمومي شهر به همين مناسبت شد.

 

1390/06/29 - 21:43نماينده گرمي مغان در مجلس شوراي اسلامي از تخصيص 11 ميليارد ريال براي رونق واحدهاي توليدي و صنعتي راكد اين شهرستان خبر داد.

ولي اسماعيلي روز سه شنبه در جلسه شوراي اداري گرمي افزود: در جريان اين سفر تخصيص سه ميليارد ريال به عنوان تسهيلات جديد سرمايه گذاري اشتغال ، يارانه اي شدن 85 درصد هزينه هاي اجراي هر هكتار كشت با آبياري تحت فشار و تخصيص 400 ميليارد ريال براي فعال سازي تعاوني هاي اين شهرستان مطرح شد.
وي همچنين تبديل مركز بخش موران به شهر ، مطرح شدن تبديل بخش انگوت به شهرستان در مركز ، پيگيري بين المللي شدن دانشگاه پيام نور مركز گرمي و تصويب ايجاد شهرك صنعتي شماره دو گرمي در محل احداث كارخانه شيرآلات صنعتي و بهداشتي را رهاورد سفر چهارم هيات دولت به شهرستان گرمي برشمرد.
به گزارش خبرنگار ايرنا در اين جلسه با اهداي جوايزي از سوي سازمان امور عشاير كشور از كرم نعمت زاده به عنوان عشاير نمونه كشوري ساكن در نجفقلي قشلاقي گرمي تجليل شد.
وي با معرفي امور عشاير گرمي و اداره كل عشاير استان به سازمان امور عشاير كشور از نظر توليد دام ، مرتع داري ، همكاري با محيط زيست ، حضور در دوره هاي آموزش و ترويج كشاورزي و فرماندهي بسيج عشاير گرمي به عنوان عشاير نمونه كشور انتخاب و معرفي شده است.

 

مدير عامل شركت گاز استان گفت : هم اكنون 42 روستاي شهرستان نمين كه 67 درصد روستاهاي اين شهرستان را تشكيل مي دهد از نعمت گاز طبيعي بهرمند هستند.

فيروز خدايي روز سه شنبه در نشست با فرماندار نمين ، افزود: هم اكنون عمليات گاز رساني به 24 روستاي شهرستان نمين نيز در حال اجراست كه با اتمام گاز رساني به اين روستاها تعداد روستاهاي برخوردار از گاز اين شهرستان به 84 درصد خواهد رسيد .
وي تعدادواحدهاي صنعتي برخوردار از نعمت گاز شهرستان نمين را 73 واحد اعلام كرده و اضافه كرد : شبكه گاز رساني شهرستان نمين به گونه اي طراحي شده است كه تا 150 واحد صنعتي نيز مي تواند از اين شبكه براي استفاده از گاز استفاده كنند .
وي مجموع مشتركين گاز شهرستان نمين را در حال حاضر 14 هزار و 700 مورد و تعداد علمك هاي گاز اين شهرستان ر11 هزار و 529 مورد اعلام و وضعيت شهرستان نمين را در برخورداري از گاز طبيعي مناسب ارزيابي كرد .
سيد تقي در يتيم فرماندار نمين نيز از توجه شركت گاز استان به شهرستان نمين در گاز رساني و با اشاره به قابليت هاي گردشگري و صنعتي شهرستان نمين ، گفت : اين شهرستان به تنهايي يك سوم گوشت سفيد استان را تامين مي كند كه در راستا بهرمندي از گاز براي مرغداري هاي شهرستان از ضروريات است.

 
 
مقر اصلی ضدانقلاب در شمال غرب كشور به تصرف سپاه درآمد

شب گذشته مقر اصلی اشرار و تروریست‌ها در ارتفاع مهم جاسوسان واقع در نقطه مرزی سردشت تخلیه و پاکسازی شد.

ادامه مطلب |  
1390/06/28 - 09:06دفاع مقدس يادآور غيرت ملي ايرانيان در صيانت از ميهن اسلامي است

عزيزصحرايي فرماندار گرمی گفت:هفته دفاع مقدس،تجديد ياد و خاطره شاهكارهاي فرزندان اين مرز و بوم در دفاع از كيان اسلامي است و در اين هفته بايد از ايثارگران، به نيكي ياد شود.
وي گفت: يك ساعت مقابله تن به تن با دشمن يا اسارت در بند بيگانه، از سي سال كار اداري ما كارمندان افضل است و نبايد ارزش كار بزرگ ايثارگران، كمرنگ شود.
وي با اعلام اينكه بزودي در جلسه شوراي اداري اين شهرستان،در خصوص برگزاري برنامه هاي هفته دفاع مقدس برنامه ريزي مي شود،همكاري ادارات و نهادهاي اين منطقه را در اين رابطه خواستار شد.

1390/06/28 - 09:05كاراته كاران مدال آور گرمي در بازگشت از مسابقات كشوري،از سوي اهالي و مسئولان تربيت بدني اين شهرستان مورد استقبال و تجليل قرار گرفتند.

سرپرست اداره تربيت بدني گرمي گفت :در مسابقات سراسري كاراته سبك كيوكوشين كه از تاريخ 24 شهريور ماه سالجاري الي 26 اين ماه با شركت كاراته كاراني از 24 استان در اوزان مختلف در يزد برگزار شد در رقابتهاي رزمي نوجوانان وجوانان، ميلاد نوري وطاها جاويدبه عنوان نفرات اول به مدال طلا، سجاد جعفرپور،حميدسعيدي ومحسن عباسي بعنوان نفرات دوم به مدال نقره و در اجراي كاتا، ميلاد يونسي و طاها جاويد به مدال هاي برنز اين مسابقات دست يافتند.
رضا ايران نژاد افزود:680 كاراته كار در سبك هاي مختلف، در 10 باشگاه كاراته شهرستان گرمي فعاليت دارند.

 

وزيرنيرو عصر روز(چهارشنبه) در جریان دور چهارم سفر استانی هيات وزیران به اردبيل، از مراحل اجرایی طرح سد و شبکه عمارت در شهرستان گرمی بازديد كرد.

ادامه مطلب |  
 همزمان با 27 شهریور سال جاری روز ملی شعر و ادب و بزرگداشت استاد شهریار، طی حکمی از سوی شهردار تبریز، هادی بهجت‌تبریزی فرزند استاد شهریار به عنوان رییس جدید موزه شهریار منصوب و معرفی شد.

در این حکم که به امضای علیرضا نوین، شهردار تبریز رسیده، آمده است:

جناب آقای هادی بهجت‌تبریزی

در سالروز عروج شهریار شهریاران دوران و ارج نهادن و پاس‌ داشتن روز ملی شعر و ادب فارسی ایران زمین و با توجه به سوابق ارزنده، جنابعالی را به موجب این ابلاغ به عنوان رییس موزه ادبی استاد شهریار منصوب می‌کنم.
 

1390/06/27 - 09:14فرماندار گرمي گفت: مطالعات سد سامبور پايان يافته و عمليات احداث آن امسال آغاز مي شود.

عزيزصحرايي روز يكشنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا ساختگاه اين سد را بخش انگوت اعلام كرد و افزود:با احداث سد سامبور،آب لازم براي توسعه كشاورزي اين بخش فراهم خواهد شد.
وي احداث سد بر روي رودخانه بالهارود در بخش مرزي موران را از برنامه هاي فرمانداري گرمي برشمرد و گفت: مهار آبهاي سطحي و جلوگيري از خروج منابع آبي از مرز،از دغدغه هاي اين شهرستان است كه با احداث سدي عظيم بر فراز بالهارود، اين مشكل،برطرف خواهد شد.

1390/06/27 - 09:12رئيس امور عشاير گرمي مغان گفت: كرم نعمت زاده از عشاير ساكن در نجفقلي قشلاقي گرمي، از سوي سازمان امور عشاير كشور بعنوان عشاير نمونه استان اردبيل انتخاب و معرفي شده است.

سعداله پورصادق افزود: وي به لحاظ فعاليت چشمگير در توليدات دامي در جامعه عشاير استان، نمونه شناخته شده و از سوي سازمان امورعشاير كشور مفتخر به دريافت لوح تقدير و جايزه نقدي ويژه گرديده است.
وي جمعيت عشاير گرمي را حدود 11هزارنفر در قالب يكهزار و 600 خانوار و 12قشلاق ذكر كرد و افزود: بيشتر جمعيت عشايري اين شهرستان در بخش هاي انگوت و مركزي گرمي ساكن هستند.


 

 

1390/06/27 - 12:34فرمانده نيروي انتظامي گرمي از كشف وضبط 5/1 كيلو گرم مواد مخدر در اين شهرستان خبرداد.

سرهنگ حسين قاضيلو در گفتگو با خبرنگار ايرنا گفت:در يك عمليات اطلاعاتي وپليسي مقدار 5/1 كيلوگرم ماده مخدر از نوع ترياك از منزلي در يكي از روستاهاي بخش انگوت شهرستان گرمي كشف و ضبط شد.
وي افزود:دو دستگاه بي سيم،سه دستگاه گيرنده ماهواره با تجهيزات جانبي،سه عدد ترازوي توزين مواد،وافور و آلات استعمال مواد نيز در اين عمليات كشف و يك نفر در اين رابطه دستگير شد.
وي همچنين از دستگيري سه سارق احشام و يك سارق ميل گردساختمانهاي نيمه كاره در شهر گرمي خبر داد و گفت:23 راس گاو و گوسفند از سارقان احشام ضبط و به صاحبانشان بازگردانده شد.
وي ادامه داد:با هوشياري ماموران نيروي انتظامي گرمي، روز گذشته يك سارق نيز در حين سرقت از دو مغازه در شهر گرمي دستگير شد.

 

بیست و هفتم شهریور، روز درگذشت محمدحسین بهجت تبریزی ملقب به شهریار شاعر معاصر آذربایجانی، از سال 1381 به عنوان روز شعر و ادب فارسی نامگذاری شده است.

ادامه مطلب |  

دو نفر از دانش‌آموزان اردبيلي به مرحله كشوري مسابقات فرهنگي و هنري راه يافتند.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني و روابط‌عمومي وزارت آموزش و پرورش، به نقل از اداره‌كل آموزش و پرورش اردبيل، دانش‌آموزان رامين عبادي و مصطفي قادري در رشته مطالعه و تحقيق از دبيرستان شهيد مطهري زيوه منطقه انگوت به مرحله كشوري راه يافتند. ما هم این موفقیت را به جامعه فرهنگیان انگوت تبریک می گوییم. منبع

 

در یک حادثه کم سابقه یک نوزاد در کشور الجزایر با چهار پا به دنیا آمد...

یک زن الجزایری در ایالت "باتنه" واقع در 430 کیلومتری پایتخت الجزائر،کودکی چهار پا را به دنیا آورد.

روزنامه الشروق الیومی چاپ الجزایر در شماره صبح روز گذشته خود اعلام کرد که پزشكان تولد این نوزاد غیرطبیعی را ناشی از رشد ناقص دو جنین دوقلو و تلفیق یكی از دوقلوها در دیگری دانسته اند.به نوشته این روزنامه، این کودک الجزایری که اکنون تحت مراقبت ویژه پزشکی قرار دارد دارای یک سر و قلب مشترک است.پزشكان ابراز خوش بینی كرده اند با برداشتن دوپای اضافی، این نوزاد بتواند به زندگی طبیعی باز گردد. منبع

 
 
 
 

 خبرگزاری فارس: مرغ زیبای دانشگاه آزاد را همه می خواهند بگیرندرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر حمایت همیشگی خود از دانشگاه آزاد گفت: همیشه هم مزاحم داشتیم از مزاحم هم نباید بترسیم، یک مرغ مریض پر و بال کنده که دشمن پیدا نمی‌کند اما مرغ زیبا را همه می‌خواهند، بگیرند. منبع

 
 

مديرآموزش و پرورش گرمي گفت :امسال در بخشهاي مركزي و موران شهرستان گرمي187 مدرسه آماده پذيرايي از 12هزار دانش آموز در مقاطع مختلف خواهد بود.

ترحم رستمي افزو: زنگ آغاز سال تحصيلي جديد،همزمان با سراسر استان در روز سوم مهر در تمام مدارس گرمي و موران به صدا خواهد آمد.
وي با اشاره به مستقل بودن آموزش و پرورش بخش انگوت، نسبت به آمار دانش آموزان آن بخش اظهار بي اطلاعي كرد.

 

1390/06/26 - 08:10رئيس بنيادمسكن انقلاب اسلامي گرمي گفت :اعتبارات عمراني اين بنياد از دو ميليارد و 700 ميليون ريال به 12 ميليارد ريال افزايش يافت .

فيروز مهدي زاده روز شنبه به خبرنگار ايرنا افزود : به تناسب اين افزايش اعتبارات، تعداد طرح هاي هادي مصوب براي اجرا كه در سال گذشته ۳ مورد بود،امسال به 14 مورد افزايش يافته است.
وي اجراي طرحهاي هادي را در رفاه حال روستانشينان موثر دانست و ادامه داد : تلاش مي شود تا در اجراي طرحهاي هادي، ضمن تغيير چهره، بافت اصيل ، سنتي و جذابيت هاي گردشگري روستاها حفظ گردد.

 

روز پنجشنبه ساعت 12:30 دقيقه را سپري كرده بود كه به يكباره هلي كوپترهاي حامل دكتر احمدي نژاد در آسمان شهر گرمي مشاهده و به چرخش در آمد.

حاشيه نگاري يك خبرنگار محلي از سفر رييس جمهوري به گرمي مغانمجري برنامه باصدايي بلندتر به ادامه شعارهايش پرداخت و مردمي كه از نخستين ساعات روز در مجموعه ورزشي ايثار گرمي براي استقبال از احمدي نژاد آمده بودند يكصدا فرياد ميزدند: دسته گل محمدي به شهرما خوش آمدي.
جايگاه تزيين يافته براي سخنراني دكتراحمدي نژاد نيز، با يك بيت شعر تركي با مضمون خوش آمد به رئيس جمهور محبوب و عكسهايي از امام راحل و مقام معظم رهبري،، تزيين يافته بود.... ادامه مطلب 

ادامه مطلب |  

1390/06/25 - 00:35در شهرستان گرمي كه ورزشگاه ايثارگر ان در استقبال از رييس جمهوري مملو از جمعيت است جواني 21 ساله كه خود را يوسف مرادي معرفي كرد به خبرنگار ما گفت : اين دومين سفر آقاي احمدي نزاد است كه من در آيين استقبال ان شركت مي كنم ، از ساعت ها پيش در اينجا براي ديدن رييس جمهوري به انتظار نشسته ام .چوانان اغلب بيكار هستند و همه انها از جمله خواستار ايجاد فرصت هاي شغلي هستيم .
مرد 38 ساله اي از اهالي روستاي موران نيز به خبرنگار ما گفت : اين دومين سفر رييس جمهوري به پارس آباد است و من هر دوبار براي استقبال ايشان به اين ورزشگاه آمده ام ، اميدورام اين سفرها مشكلات مردم بوِزه محروميت و بيكاري را حل كند .
نعمت نعمتي يك روستايي اهل گرمي نيز گفت : نبود صنايع بزرگ و در نتيجه بيكاري جوانان از مشكلات اين شهرستان است و مردم چشم به اقدامات دولت دوخته اند .
وي افزود : از رييس جمهوري انتظار داريم كه دستور دهند تا دراين شهرستان كارگاهها و واحدهاي توليدي براي ايجاد شغل جوانان راه اندازي شود . منبع: ایرنا

 

1390/06/23 - 11:28شهروندان اردبيلي با تجمع در مسير حركت خودروي حامل رييس جمهور استقبال گرمي از دكتر احمدي نزاد مي كنند .

در مسير حركت خودروي رييس جمهور در چندين نقطه بعلت ازدحام استقبال كنندگان حركت خودروي دكتر احمدي نژاد متوقف شده و وي به استقبال گرم مردم پاسخ مي دهند .
با اينكه بيش از 5/1 ساعت از ورود دكتر احمدي نزاد بهاردبيل مي گذرد خودروي حامل وي و هيات همراه به علت استقبال پرشور مردم نتوانسته است مسير17 كيلومتري فرودگاه تا استاديوم تختي را طي كند .
حضور جوانان و نوجوانان در خيابان هاي اردبيل پرشور بوده و مردم همچنان به سوي استاديوم تختي اردبيل محل سخنراني رييس جمهوري در حركت هستند .

 

1390/06/23 - 13:27براي بسياري تعجب انگيز بود كه دكتر احمدي نژاد در ميان هياهو و شعار هاي دهها هزار نفر جمعيت مشتاق در ورزشگاه تختي اردبيل متوجه درخواست هاي مصررانه يك شهروند براي دادن نامه خود شده و بلافاصله دستور داد كه خواسته اين شهروند اردبيلي اجابت شود .

ادامه مطلب |  

امام جمعه شهرستان گرمي گفت: به علت محروميت جمعيت شهرستان گرمي از 110 هزار نفر در سال 75 به 90 هزار نفر در سال 85 كاهش يافته است.

حجت الاسلام صفري روز چهارشنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان گرمي گفت: ضعف مديريت شهري گرمي به حدي مي باشد كه كسي براي شهردار شدن اين شهرستان رغبت نشان نمي دهد.
وي با اشاره به وجود 6 دانشگاه عالي در شهرستان گرمي افزود: اين شهرستان از يك كتابخانه مجهز و مركز تحقيقاتي محروم است و بيكاري فارغ التحصيلان دانشگاهها بسيار نگران كننده مي باشد.
وي مديريت آبهاي سطحي، ترويج كشاورزي، تشويق بخش خصوصي، استفاده از فرصت مرزي و تسريع عمليات اجرايي مسكن مهر از عوامل محروميت زدايي دانست.

ادامه مطلب |  

شهرستان گرمي از نظر گازرساني محروم مانده و بايد با تلاش جدي گازرساني به روستاهاي اين شهرستان سرعت بگيرد.

رستم قاسمي وزير نفت در بدو ورود به شهرستان گرمي از كارخانه در حال احداث توليد شيرآلات صنعتي و خانگي اين شهرستان بازديد كرد و در جريان مراحل اجرايي اين پروژه قرار گرفت و دستور گازرساني به اين پروژه را صادر كرد.
در ادامه اين بازديد نماينده مردم شهرستان گرمي در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه اين پروژه با مشاركت مالي بخش خصوصي زمينه اشتغال براي 10 هزار نفر را بصورت مستقيم و غير مستقيم فراهم خواهد آورد خواستار گازرساني به اين پروژه شد.
ولي اسماعيلي گفت: اين طرح صنعتي كه از بدو اجرا باعث مهاجرت معكوس و افزايش ساخت و سازها در اطراف خود شده در آينده نزديك به شهرك صنعتي تبديل خواهد شد.